O nás/About us
 
20.3.2010

Už od malička jsem si přála pejska, ale rodiče mi tuto touhu nedopřáli uskutečnit. Až po narození našeho druhého syna jsem chtěla, aby mé děti vyrůstaly se psem. Náš první pes byla fenka černého labradorského retrívra bez PP jménem Cindy. Naší Cindy jsem chtěla pořídit kamarádku velkého plemene. Rozhodovali jsme se s manželem mezi španělským mastinem a pyrenejským horským psem. Po návštěvě chovatelské stanice Dogmania bylo rozhodnuto, koupíme si "pyreneje".

Na naši první fenku PHP jsme čekali několik dlouhých měsíců, ale to čekání stálo za to. A tak jsme si přivezli v roce 1999, krátce před vánoci Bayu Bear Dogmania. Byla to jedinečná, krásná fenka, klidná, hodná k dětem a rodině, ovšem velmi dobrý hlídač. Baya měla jediná štěňátka zapůjčením do chovatelské stanice Dogmania, jednalo se o vrh "H" Dogmania. Baya bohužel tragicky zemřela v roce 2007.

Hned po ztrátě naší kamarádky jsme si vyhlédli v Belgii opět fenku PHP. Touto fenkou je Gaelin du Champ d'Ours, která nám dělá samou radost. Je neustále v dobré náladě, stále se směje, moc ráda se předvádí na výstavách, kde je úspěšná. K ostatním zvířatům i lidem je nekonfliktní.

V roce 2010 máme první vrh v naší chovatelské stanici "z Vajlovny",
kterou jsme zaregistrovali v roce 2006. Plánujeme ponechání jedné
fenky doma. V roce 2009 nám přibyla do rodiny ještě fenka čínského chocholatého
psa powderpuff - Julien ze Zatopené chajdy.

 

Petra Karmazínová, chovatelka